printlogo


کد خبر: 265336تاریخ: 1401/11/6 00:00
یوونتوس در خطر کسر 15 امتیاز دیگر!
بانوی پیر دوباره در سری بی؟

وضعیت یوونتوس هر روز بغرنج‌تر از دیروز می‌شود. این باشگاه با یک شوک جدید مواجه شده و 15 امتیاز از دست داده تا رسیدنش به لیگ قهرمانان سال بعد به یک رویا تبدیل شود اما حالا خبرهایی از ایتالیا مخابره شده که شاید باعث شود رویای اصلی امسال یوونتوس این باشد: «بقا در سری‌ آ»!
دیروز رسانه‌ها خبر دادند که غیر از پرونده فساد مالی یوونتوس در ثبت سود سرمایه، این باشگاه ممکن است با اتهام‌های دیگری چون دستکاری ساختار دستمزدهای بازیکنان روبه‌رو شود. ماجرا از این قرار است که در زمان همه‌گیری کرونا، یوونتوس با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو شد و گفته شد بازیکنان یووه از دریافت بخشی از دستمزدشان صرف نظر کردند. طبق بیانیه باشگاه یوونتوس، تخفیف دستمزد بازیکنان یوونتوس در فصل 20-2019 به صرفه‌جویی 90 میلیون یورو منجر شد. اما طی روزهای گذشته اتهام جدیدی علیه یوونتوس مطرح شده و مشخص شده بازیکنان این تیم اصلاً تخفیفی به یوونتوس نداده‌اند!
ظاهراً این باشگاه طی قراردادهایی محرمانه، دستمزد اصلی بازیکنانش را پرداخت می‌کرده اما در حساب‌های مالی خود این مبالغ را ذکر نمی‌کرده است. یکی از این موارد مربوط به توافق محرمانه یوونتوس و کریستیانو رونالدو است که البته ستاره پرتغالی این قرارداد را امضا نکرده است.
به گزارش کوریره دلو اسپورت، دادستانی فدراسیون فوتبال ایتالیا درخواست کسر 15 امتیاز دیگر از یوونتوس را خواهد داد. این درخواست مربوط به اتهام معاملات مخفیانه با بازیکنان در فصول 20-2019 و 21-2020 بوده است. کسر 15 امتیاز دیگر از بیانکونری باعث می‌شود امتیازات آنها در جدول به 8 برسد و به رده نوزدهم سقوط کنند. این اخبار در حالی است که مائوریتزیو اسکاناوینو، مدیر اجرایی یوونتوس گفته علیه حکم «ناعادلانه» دادستانی فدراسیون اعتراض می‌کنند و با تمام قدرت برای بازپس‌گیری 15 امتیاز کسر شده کنونی تلاش خواهند کرد.


Page Generated in 0.0055 sec