printlogo


کد خبر: 249082تاریخ: 1401/4/7 00:00
یک پیشنهاد جدی برای اسکوچیچ
استراحت را فراموش کن!

دراگان اسکوچیچ تحت شدیدترین فشارهای ممکن است. عملکرد ضعیف در ماه‌های گذشته، عدم توانایی گرفتن امکانات از مدیران فدراسیون فوتبال، سکوت مقابل حواشی و شایعات، ناکامی برابر الجزایر، برنامه‌ریزی مفتضحانه در اردوی قطر و اخبار تلخی که پیرامون تیم ملی به گوش می‌رسد، باعث تضعیف جایگاه و موضع او شده و حتی مشخص نیست در جام جهانی قطر، آیا دراگان را روی نیمکت می‌بینیم یا نه.
جامعه فوتبال به دو نیم تقسیم شده؛ گروهی که احساس می‌کنند ادامه همکاری با اسکوچیچ بیهوده است و او توانایی مدیریت تیم را ندارد و گروه دوم که همچنان پای حمایت از او ایستاده‌اند و می‌گویند حقش است تیم ملی را در جام جهانی هدایت کند. البته هر دو گروه، نمی‌توانند با خوشبینی کامل از موفقیت قطعی تیم ملی در جام جهانی صحبت کنند زیرا عملکرد ماه‌های اخیر اسکوچیچ سبب ایجاد حس ناامیدی شده و فدراسیون فوتبال هم هیچ برنامه‌ای برای حمایت از تیم ملی و برنامه‌های دراگان ندارد.
در این شرایط، اسکوچیچ هم عازم سفر به کشورش شده تا پس از یک اردوی پر حرف و حدیث استراحت کند، آن هم در حالی که مربیان تیم‌های حاضر در جام جهانی مشغول آنالیز، بررسی، برنامه‌ریزی و کار گروهی در راستای ایجاد بهترین وضعیت ممکن در ماه‌های باقی‌مانده تا شروع بزرگترین تورنمنت فوتبال دنیا هستند.
کاش اسکوچیچ این پیشنهاد را می‌پذیرفت و هرچه زودتر به تهران برمی‌گشت تا جلسات خود با مسئولان فدراسیون را پیگیری کند و با پافشاری روی کمیته‌های مختلف، شرایط تمرینی و اردوهای آینده را پیگیر شود. او تا زمانی که سرمربی تیم ملی است، حق دارد حتی در برنامه‌ریزی سازمان لیگ برای فصل بیست و دوم دخالت کند و اردوهای بیشتری بگذارد تا آماده‌ترین‌ها را به جام جهانی ببرد.
اسکوچیچ تا زمانی که هدایت تیم ملی را برعهده دارد، باید رساترین صدای اعتراض به بی‌برنامگی فدراسیون را سر دهد. سکوت و فرار از محیط، بدترین اتفاق ممکن برای اوست. قطعاً زمان بیشتری برای استراحت در آینده وجود دارد اما اگر دراگان قصد ادامه همکاری با تیم ملی را دارد، امروز باید پای کار باشد و همه چیز، حتی اردوی پیش‌فصل تیم‌های لیگ برتری، شرایط لژیونرها، برنامه‌ کمیته بین‌الملل و بخش‌های رسانه‌ای فدراسیون را مدیریت کند. شبیه به رفتاری که کارلوس کی‌روش بروز می‌داد.
کی‌روش طوری رفتار کرده‌ بود که هر وقت وارد فدراسیون می‌شد، تن و بدن مدیران فدراسیون می‌لرزید. البته رفتارهای خاصی هم داشت که باعث عصبانیت بخشی از جامعه فوتبال شد ولی در اعتراض به مدیران فدراسیون، نمره قبولی گرفت. حالا کمترین انتظار از اسکوچیچ این است که زودتر برگردد و آنقدر روی برنامه‌هایش پافشاری کند که همه راضی به همراهی و حمایت از تیم ملی شوند. او باید زودتر کارها را به دست بگیرد؛ البته اگر هنوز شانسی برای هدایت تیم ملی داشته باشد!

 

 


Page Generated in 0.0060 sec