printlogo


کد خبر: 248756تاریخ: 1401/4/1 00:00
نخستین مصاحبه رسمی سرمربی استقلال
ساپینتو: باید متحد باشیم و در کنار هم تلاش کنیم


استقلال بالاخره سرمربی خود را شناخت. ریکاردو ساپینتو مربی پرتغالی که سابقه طولانی در هدایت تیم‌های مختلف اروپایی دارد، به عنوان جانشین فرهاد مجیدی معرفی شد و قرار است از فصل بعد مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر را هدایت کند.
او عصر دیروز به صورت رسمی به عنوان سرمربی آبی‌ها معرفی شد و رسانه باشگاه استقلال نیز نخستین صحبت‌های ساپینتو در شغل جدیدش را منتشر کرده است.
ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی باشگاه استقلال با اظهار خوشحالی از توافق با این باشگاه و پذیرش هدایت این تیم گفت: «این باعث افتخار و خوشحالی من است که به عنوان سرمربی تیم استقلال کار خودم را آغاز می‌کنم. می‌دانم به بزرگترین باشگاه ایران و یکی از باشگاه‌های بزرگ جهان پیوسته‌ام که هواداران فوق‌العاده‌ای دارد. مربیگری در چنین تیم‌هایی را دوست دارم چرا که برای رسیدن به افتخارات و قهرمانی‌ها می‌جنگد. این تیم سال گذشته قهرمان شده و می‌خواهیم این قهرمانی را تکرار کنیم.»
وی افزود: «می‌دانم که این رقابت بسیار فشرده و دشوار خواهد بود. رقبایی داریم که آنها هم برای قهرمانی و موفقیت مبارزه می‌کنند و باید به سختی کار کنیم. باور دارم که می‌توانیم دوباره قهرمان شویم اما این موفقیت به تنهایی حاصل نخواهد شد. باید در کنار هم متحد باشیم و برای رسیدن به یک هدف بزرگ تلاش کنیم. باید باور داشته باشیم که دوباره می‌توانیم این افتخار را تکرار کنیم.»
این مربی پرتغالی درباره قبول سمت سرمربیگری تیم استقلال، بیان کرد: «پس از دریافت این پیشنهاد بررسی کاملی روی تیم داشتیم. به همراه دستیارانم تعدادی از بازی‌ها را تماشا کردیم و به شناخت خوبی دست یافتیم. می‌دانیم که باید به سختی کار کنیم‌ و روز به روز بهتر و قدرتمندتر باشیم تا در چالش پیش رو به موفقیت برسیم.»
وی در پایان اضافه کرد: «من در زمان بازی کردن فوتبال بسیار پرتلاش و سختکوش بودم و حالا در جایگاه یک مربی هم با تمام وجودم برای موفقیت تلاش می‌کنم. با امید و علاقه بسیار زیاد مشتاق هستیم که کار خودمان را هرچه زودتر آغاز کنیم و به اهدافی که در نظر داریم دست یابیم.»

 


Page Generated in 0.0057 sec