printlogo


کد خبر: 248209تاریخ: 1401/3/23 00:00
گزارش و مصاحبه

با اعلام رأی کمیته انضباطی
نساجی و هوادار بازنده شدند
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص دو بازی برگزار نشده هفته پایانی لیگ برتر به شرح ذیل اعلام کرد:
دیدار دو تیم صنعت نفت آبادان به عنوان تیم میزبان و تیم هوادار تهران به عنوان تیم میهمان از هفته سی‌ام مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور که قرار بود در تاریخ ۱۲ خرداد‌ماه در شهر آبادان برگزار شود، به دلیل عدم حضور تیم هوادار، این دیدار انجام نشد.
کمیته پس از دعوت از مدیران دو تیم جهت استماع دفاعیات آنها و ارائه مستندات و مدارک اعلام کرد: با توجه به مقررات و آیین‌نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر مصوب ۱۳۹۸ هیچ اشاره‌ای به کیفیت نوع وسیله نقلیه برای تیم میهمان نشده و صرفاً هزینه‌های وسیله به عهده باشگاه میزبان است.
ضمن اینکه تیم میزبان با توجه به شرایط زمانی حاکم بر شهر آبادان در زمان حضور تیم میهمان در این شهر تمام تلاش و مساعی خود را جهت اعزام تیم میهمان به شهر مسجد‌سلیمان به کار گرفته است، هر چند که اعزام تیم میزبان با دو دستگاه اتوبوس  VIPدر تاریخ ۱۱ خرداد ماه به شهر مسجد‌سلیمان نمی‌تواند دلیلی بر الزام باشگاه صنعت نفت بر تهیه دستگاه اتوبوس مشابه برای تیم میهمان باشد.
بر همین اساس تشخیص درجه مسئولیت به منظور تحمیل بار تنبیه انضباطی بر عهده اعضای کمیته انضباطی بوده و بنا به مستندات و مدارک ارائه شده و شرایط اوضاع و احوال وفق ماده ۶۲ مقررات انضباطی تیم هوادار مسئول عدم برگزاری مسابقه به دلیل امتناع از سفر به شهر مسجدسلیمان شناخته شده و لذا با اعلام بازنده بودن تیم هوادار با نتیجه سه بر صفر اعلام می‌دارد با توجه به اینکه تیم هوادار به احترام مردم آبادان به آن شهر سفر نموده و این حضور نشان دهنده اراده این باشگاه جهت انجام مسابقه در مقابل تیم صنعت نفت آبادان بوده با اعلام مواد ۹۳ و ۹۴ مقررات انضباطی، تیم هوادار به جریمه نقدی ۱۰ میلیون ریال محکوم شد. این رأی وفق مقررات در خصوص جریمه نقدی قطعی بوده و در خصوص نتیجه ظرف مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته محترم استیناف است.
در خصوص عدم برگزاری مسابقه دو تیم نساجی مازندران به عنوان تیم میزبان و تراکتور تبریز به عنوان تیم میهمان از هفته سی‌ام مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور که قرار بود در تاریخ ۱۰/‏۰۳/‏۱۴۰۱ برگزار شود، با توجه به گزارشات مقامات رسمی مسابقه که اعلام داشتند دلیل عدم برگزاری مسابقه، عدم اخذ مجوز لازم از شورای تأمین استان تهران توسط تیم میزبان است.
پس از ارسال ابلاغیه و مشاهده مدارک و مستندات ارائه شده از سوی تیم میزبان، کمیته انضباطی اعلام کرد: ضمانت عدم اجرای آن تعیین تنبیهات انضباطی وفق مقررات با تشخیص رکن قضایی می‌باشد و با در نظر گرفتن این موضوع که کلیه تلاش‌های تیم نساجی برای برگزاری این مسابقه با حسن نیت بوده و این تلاش را قابل توجه و تقدیر می‌داند اما آن را کافی برای برگزاری مسابقه تشخیص نداده، عدم اخذ مجوز از شورای تأمین استان را به عنوان یکی از ارکان تجویز انجام مسابقه بر عهده تیم میزبان طبق مقررات می‌داند.
بر همین اساس عدم صدور مجوز به معنای مسئول بودن باشگاه میزبان وفق ماده ۶۲ انضباطی تشخیص داده شده و وفق ماده مذکور به لحاظ مسئول تشخیص دادن باشگاه نساجی مازندران در عدم برگزاری مسابقه ضمن بازنده اعلام نمودن این باشگاه با نتیجه سه بر صفر اما به لحاظ تلاش قابل تقدیر باشگاه نساجی تا لحظه آخر جهت اخذ مجوزهای لازم و برگزاری مسابقه که حضور دو تیم نیز اشاره‌ای بر این حسن نیت باشگاه میزبان است، با در نظر گرفتن مواد ۹۳ و ۹۴ مقررات انضباطی باشگاه نساجی مازندران به مبلغ ۱۰ میلیون ریال محکوم شد. این رأی وفق مقررات در خصوص جریمه نقدی قطعی و در خصوص نتیجه ظرف مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است.»
 
 
گرشاسبی: مذاکره با نکونام درست نبود
 بعد از اینکه فرهاد مجیدی به طور رسمی با استقلالی‌ها خداحافظی کرد باشگاه آبی در تلاش برای به خدمت گرفتن جواد نکونام بود اما در نهایت سرمربی تیم فولاد ضمن تشکر از پیشنهاد باشگاه استقلال اعلام کرد به حضور خود در این تیم ادامه خواهد داد. حالا این پیشنهاد، ناراحتی گرشاسبی را به همراه داشته است. مدیری که حضور در باشگاه پرسپولیس و پیکان را هم در کارنامه دارد. او می‌گوید: «جواد نکونام اطلاعیه‌ای داد و حاشیه‌ها تمام شد. واقعاً جای تأسف دارد که برنامه‌ریزی درست و اصولی نیست. همیشه شعار می‌دهند و صحبت از برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت، میان‌مدت یا بلندمدت ورد زبان‌ها است اما در این مدت مربی‌سازی نکردیم که ضعف بزرگی است. برخی افراد را می‌آورند که هنوز کارت‌شان را نگرفته‌اند، کلاس‌های مربوطه را نرفته‌اند و مجوز لازم را ندارند اما با فشار روی نیمکت‌ها می‌نشینند که برای فوتبال ما معضل بزرگی است. طبیعی است مربی که در مسیر فنی و حرفه‌ای حرکت می‌کند وقتی زمزمه‌اش می‌شود به سراغش می‌آیند. جواد نکونام هم جزو همان‌هاست که هر دقیقه اعلام می‌شد رفت، تمام شد و...» البته او از مسئولان باشگاه استقلال گلایه دارد: «کار حرفه‌ای این است که دو باشگاه با هم صحبت کنند و به توافق برسند. مثل انتقال بازیکن که دو طرف به جمع‌بندی نهایی و توافق می‌رسند و در نهایت او به صورت قرضی یا دائمی به تیم دیگری می‌رود. در مورد مربی هم باید نظارت دقیق و اصولی باشد که شاهد این اتفاقات و مسائل نباشیم.»
 

 


Page Generated in 0.0054 sec