printlogo


کد خبر: 238386تاریخ: 1400/9/14 00:00
تصمیم عجیب رضا یزدانی درباره کامران قاسمپور در آستانه فینال لیگ برتر کشتی آزاد
اخـراج قهرمان جهان

گزارش 
محسن وظیفه     
 
لیگ برتر کشتی آزاد این هفته با برگزاری مسابقات نیمه نهایی و فینال به پایان می‌رسد اما هنوز مرحله نهایی شروع نشده که حاشیه این مسابقات دامن لیگ برتر را گرفته است. مرحله پایانی لیگ برتر آزاد با حضور چهار تیم فولادین ذوب آمل، دانشگاه آزاد اسلامی، صنایع مازندران و سهند ارس روز 19 آذر ماه در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار می‌شود. تیم کشتی آزاد صنایع مازندران یکی از تیم‌های حاضر در مرحله نیمه نهایی و نهایی است که حالا با اتخاذ یک تصمیم جنجالی خبرساز شده است. تیم صنایع که هدایت آن بر عهده رضا یزدانی است، در تصمیمی عجیب کامران قاسمپور را از ترکیب خودش اخراج کرد تا بهترین کشتی‌گیر جهان در وزن 92 کیلوگرم را رسماً از ترکیب تیمش بیرون بگذارد. کامران قاسمپور یکی از ملی‌پوشان تیم صنایع مازندران در لیگ برتر آزاد بود که هم در دور رفت و هم برگشت لیگ برای این تیم روی تشک رفت و کار خود را با برد مقابل حریفش از تیم ستارگان ساری به اتمام رساند.
بدون شک کامران قاسمپور یکی از بهترین کشتی‌گیران ایران در یک سال گذشته بوده و از سوی اتحادیه جهانی هم به عنوان برترین کشتی‌گیر وزن 92 کیلوگرم جهان در سال 2021 معرفی شد اما حالا این‌طور که از شواهد پیداست او از ترکیب تیم صنایع برای مسابقات مرحله نهایی کنار گذاشته شده است.
کامران قاسمپور هفته گذشته اعلام کرد که در حین تمرین دچار مصدومیت از ناحیه زانو شده و پزشک برای او چهار هفته دوری از تمرین و مسابقه را تجویز کرده و به همین دلیل نمی‌تواند در نیمه نهایی و فینال حاضر باشد. در حالی‌که تیم صنایع با امضای قرارداد 400 میلیون تومانی با قاسمپور قصد داشت از توان این کشتی‌گیر برای رسیدن به فینال بهره ببرد اما خبر مصدومیت او یک شوک به تیم صنایع وارد کرد. خبری که البته مسئولان تیم صنایع هم آن را باور ندارند و به حواشی لیگ برتر ربط می‌دهند.
به خصوص این‌که رضا یزدانی سال گذشته هم با تیم استقلال خیلی این حواشی را تجربه کرد و در آستانه برگزاری نیمه نهایی و فینال به یکباره یونس امامی و امیرمحمد یزدانی را از دست داد و مسابقه فینال سال گذشته بین تیم‌های بازار بزرگ تهران و استقلال به یک جنجال بزرگ تبدیل شد. اتفاقات سال گذشته باعث شده تا رضا یزدانی این تصور را داشته باشد که مصدومیت کامران جدی نیست و او به عمد نمی‌خواهد در این مرحله حضور داشته باشد. تصوری که شاید حضور حامد میرعمادیان مربی تیم ملی کشتی آزاد در رأس کادرفنی تیم فولادین ذوب آمل در به وجود آمدنش بی‌تأثیر نباشد.
ظاهراً کادر فنی تیم صنایع تصور می‌کند که قاسمپور می‌تواند در نیمه نهایی و نهایی کشتی بگیرد اما به توصیه کادر فنی تیم ملی در این مرحله نمی‌خواهد حاضر باشد. در حالی‌که دکتر سهراب کیهانی فوق تخصص زانو و عضو هیأت رئیسه فدراسیون کشتی هم تأکید کرد، قاسمپور از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب‌دیدگی شده و در صورت کشتی گرفتن امکان دارد رباطش پاره شود، به همین دلیل توصیه شده که چند هفته روی تشک نرود اما هنوز مسئولان تیم صنایع مصدومیت کامران را باور نکردند.
شاید دلیل اصلی این بی‌اعتمادی به خبر مصدومیت کامران قاسمپور به حضور میرعمادیان در تیم فولادین ذوب آمل هم برگردد. سال گذشته حضور مربیان تیم ملی در لیگ برتر منع شد. حضور سرمربیان تیم ملی بزرگسالان در لیگ برتر ممنوع بود اما سال گذشته شنیده شد که عباس حاج کناری و ابراهیم مهربان قصد دارند در لیگ برتر حضور داشته باشند که به دنبال همین هم کلی شایعه به راه افتاد که غلامرضا محمدی قصد دخالت در لیگ برتر دارد. به همین دلیل هم محمدی به عنوان سرمربی وقت تیم ملی نامه زد و از حضور دستیارانش در لیگ برتر جلوگیری کرد اما امسال میرعمادیان آمد و سرمربیگری تیم فولادین ذوب را به خدمت گرفت و حالا وقتی کشتی‌گیر تیم ملی در ترکیب تیم رقیب اعلام می‌کند مصدوم است و نمی‌تواند در ترکیب تیمش به میدان برود، کار به اخراج او می‌کشد.
دلیل اصلی این اتفاقات همان حرف‌های سال گذشته است و کوتاه آمدن فدراسیون کشتی در خصوص حضور مربیان تیم ملی در لیگ برتر که شائبه دخالت کادرفنی را به وجود می‌آورد. اگر علیرضا دبیر نامه سال گذشته خود را در خصوص مربیان تیم ملی، امسال هم تکرار کرده بود الان این حرف‌ها مطرح نمی‌شد.

Page Generated in 0.0059 sec