printlogo


کد خبر: 232147تاریخ: 1400/4/19 00:00
رادوشویچ: خدا می‌داند چه کسی با صداقت صحبت می‌کند و چه کسی دروغ می‌گوید
گفتند برگرد چون ما یک ماه دیگر می‌رویم و نمی‌خواهیم خاطره بد از خود بگذاریم

داستان رادوشویچ و پرسپولیس به جاهای باریکی کشیده شد است و به نظر می‌رسد به ته خط نزدیک شده‌اند. ایسنا دو روز قبل نامه‌ای را منتشر کرد که مربوط به 4 تیر ماه است. نامه‌ای که باشگاه به رادو نوشته و مواردی را اعلام کرده که در نهایت کار رادو را برای فسخ کردن راحت‌تر می‌کرد.بر اساس این نامه باشگاه مدعی انجام تخلفاتی از سوی رادوشویچ شده و به دنبال آن اعلام کرده قصد طرح شکایت به نهادهای قضایی فوتبالی را دارد. پس از این موضوع هم دروازه‌بان کروات که از نظر قانونی، با توجه به پرداخت نشدن به موقع مطالباتش می‌توانست قراردادش را فسخ کند، دوستی و مماشات با پرسپولیس را کنار گذاشت و نامه فسخ را به باشگاه داد.البته اینکه مدیران باشگاه پرسپولیس با بررسی رفتار دروازه‌بان خارجی خود به دنبال این بودند که به تخلفات احتمالی او رسیدگی کنند و حق و حقوق باشگاه را حفظ کنند، بسیار خوب و قابل تحسین است اما نکته بسیار عجیب ماجرا و البته اشتباه بزرگ اینجا است که با درک نادرست از زمان، درست در جایی که مطالبات قانونی رادوشویچ پرداخت نشده بود و او حق فسخ را برای خود قائل بود، چنین نامه تهدیدآمیزی به او داده شد.در این نامه به تبلیغات رادو در اینستاگرام بدون اطلاع باشگاه، رفتار نامناسب او در سفارت هند موقع گرفتن ویزا و رفتار بد او در زمان بازگشت به ایران در فرودگاه اشاره شده است.با این حال رادوشویچ در مصاحبه‌ با ایسنا به تمام این اتهامات و جزئیات مشکلاتش با باشگاه و شخص ابراهیم شکوری جواب داده است.
 
چرا با باشگاه پرسپولیس مشکل پیدا کردی؟
 در سپتامبر (آبان) سال قبل که ما به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده بودیم، پولی از قراردادم را به من نداده بودند. در آن زمان نامه‌ای با امضای آقای سمیعی به من دادند که تا ماه دسامبر (اواسط دی) بخشی از مطالباتم و تا ماه مارس (اواسط اسفند) بخش دوم مطالباتم را می‌پردازند اما آنها به این نامه احترام نگذاشتند و پول ندادند. بارها و بارها به باشگاه رفتم و با آقای شکوری درباره جزئیات این موضوع و اینکه چرا سر موقع پرداخت نکرده بودند صحبت کردم اما هر بار که به باشگاه می‌رفتم او به دنبال بهانه‌ای بود که به من پول ندهند. در آخر هم گفتند تو باید مثل بقیه بازیکنان دریافتی داشته باشی و با وجود اینکه من این موضوع را هم قبول می‌کردم، مثل سایر بازیکنان به من پرداخت نمی‌کردند. بعد از اینکه مطالبات من پرداخت نشد، به آنها یک اخطار کتبی دادم که شما مطالبات من را پرداخت نکردید. بعد از اینکه وکیل من نامه‌های اخطار را برای باشگاه ارسال کرد، باشگاه به جای پرداخت مطالبات من، نامه‌ای به من دادند و در آن من را متهم کردند که به نظام جمهوری اسلامی توهین کرده‌ام که این اتهامات به هیچ عنوان درست نیست و اصلاً آنها را قبول ندارم. من ۵ سال در پرسپولیس بودم. در این سال‌ها هیچ‌وقت مشکلی با هیچ‌کس نداشتم و با احترام با همه تیم‌ها مثل استقلال و سپاهان برخورد کردم. در زندگی من هیچ موضوعی را پیدا نمی‌کنید که علیه دولتی صحبت کرده باشم و همیشه مردم ایران را دوست داشتم. بعد از آن موضوع فرودگاه و انتشار یک استوری را مطرح کردند که آن هم به خاطر صف و شلوغی که در فرودگاه بود و نگران فرزندم بودم آن استوری را منتشر کردم. البته در فرودگاه چهار برابر افراد معمولی از من پول خواستند تا تست کرونا بگیرند. هیچ چیزی علیه نظام یا دولت ایران ننوشتم و فقط نسبت به صف طولانی موجود در فرودگاه اعتراض کردم. پرسپولیس بعد از اخطارهای من برای پرداخت پول، شروع به داستان سرایی علیه من کرد و گفتند در اینستاگرام تبلیغات می‌کنی! مگر سایر بازیکنان فوتبال ایران در صفحه خود تبلیغات منتشر نمی‌کنند؟
ماجرای سفارت هند که در نامه تهدید باشگاه ذکر شده بود چیست؟
 وقتی که برای دریافت ویزای هند، به سفارت این کشور رفتیم، همه بازیکنان در ۵ دقیقه ویزای خود را گرفتند اما شکوری آمد با لبخند به من نگاه کرد و گفت به تو ویزا نمی‌دهند. این در حالی است که من به عنوان یک کروات مشکلی برای سفر به هیچ کشوری نداشته‌ام. من مطمئن بودم که او (شکوری) خوشحال است که برای من مشکل ایجاد شده است. قرار بود در هند بازی‌های ابتدایی را حامد لک بازی کند و بعد من هم بازی کنم اما وقتی برای من مشکل ایجاد شد، شکوری با خنده به من می‌گفت: «حالا برو بازی کن.» بعد از سفر هند و وقتی بازگشتیم، من نامه‌های اخطار خود را برای دریافت مطالباتم به باشگاه دادم و در آخر، وقتی نامه تهدید به من دادند، تصمیم گرفتم قراردادم را فسخ کنم.
گفته می‌شود تو برای بازگشت، درخواست تمدید قرارداد داده بودی؟
 درباره این موضوع باید بگویم بحث تمدید قرارداد، خواست باشگاه بود و به من گفته بودند می‌خواهیم قرارداد را تمدید کنیم و به کسی هم چیزی نگو. البته گفته بودند اگر نمی‌خواهی تمدید کنی و می‌خواهی بروی، بیا چند بازی پایانی را حاضر باش و بعد از آن قرارداد را فسخ کن. خدا می‌داند چه کسی با صداقت صحبت می‌کند و چه کسی دروغ می‌گوید. قضاوت با هواداران است.
با توجه به پرداخت نشدن مطالباتت آیا از نظر قانونی پیش از این هم می‌توانستی قراردادت را فسخ کنی؟
 در این ۵ سال بارها و بارها می‌توانستم قراردادم را فسخ کنم اما این کار را نکردم و تنها باری که به دنبال فسخ رفتم این بار بود که آن هم به خاطر رفتار مدیران باشگاه این کار را کردم. مشکل من اصلاً پول نیست چون اگر پول بود، در این ۵ سال‌ بارها قراردادم را فسخ می‌کردم. مدیران باشگاه می‌گویند من به اندازه سایر بازیکنان پول گرفتم اما اینگونه نبود و من به اندازه سایر بازیکنان پول نگرفته‌ام. وقتی وکیل من به باشگاه نامه نوشت که می‌خواهیم قرارداد را فسخ کنیم، شکوری گفته بود بروید، فسخ کنید چون ما خوب می‌دانیم چطور به رسانه‌ها بگوییم رادوشویچ رفت که ما را مقصر جلوه ندهند.
ماجرای درگیری لفظی‌ات با ابراهیم شکوری چیست؟
 به شکوری گفتم اینجا پرسپولیس است و سایپا نیست. اگر می‌خواهید درباره سابقه حضور در تیم صحبت کنید، من بیشتر از شما (شکوری) در پرسپولیس بوده‌ام و سابقه دارم اما شکوری به من گفت: «به تو نشان می‌دهم من که هستم.» در ۵ سال گذشته مدیران زیادی آمدند و رفتند و همیشه میان من و آنها احترام دو طرفه در جریان بود اما تنها کسی که با او مشکل داشتم و نتوانستم با او کار کنم، ابراهیم شکوری بود. من نمی‌توانم ساکت باشم وقتی بی‌احترامی و مدل صحبت شکوری را می‌بینم. آنها (مدیران باشگاه) به من گفتند: «برگرد چون ما یک ماه دیگر می‌رویم و نمی‌خواهیم از خود خاطرات بد در باشگاه بجا بگذاریم.» آنها به خاطر این موضوع است که به من اصرار می‌کنند برگردم. من ۵ سال از عمرم را در این باشگاه گذرندام و همه می‌دانند چقدر پرسپولیس و هوادارانش را دوست دارم. این باشگاه خانه من است اما نمی‌توانم اجازه بدهم کسی با حرف‌هایش زندگی را برای من جهنم کند.
مطالباتت از پرسپولیس چقدر است؟
 از فصل گذشته طلب دارم و به من گفتند اگر ۱۰ درصد تخفیف بدهی، مطالبات فصل گذشته‌ات را می‌دهیم. من قبول کردم که ۱۰ درصد تخفیف بدهم اما وقتی موعد پرداخت رسید، گفتند باید ۳۰ درصد تخفیف بدهی. آنها تنها زمان‌هایی به من پرداختی داشتند که از سوی وکیلم برای‌شان نامه اخطار آمده بود. همیشه کمتر از سایر بازیکنان پول گرفتم و همیشه هم پول با تأخیر پرداخت می‌شد.
ابراهیم شکوری گفته تو گران‌ترین بازیکن پرسپولیس هستی.
 مگر زمانی که من به پرسپولیس آمدم، به درخواست خودم بود؟ باشگاه عملکرد من را دیده بود و خواستند که بیایم و آمدم و قرارداد بستم. من هم دوست داشتم فوتبالم را در پرسپولیس به پایان ببرم اما رفتارها و صحبت‌های او (شکوری) کار را به اینجا رساند. در ۸ ماه اخیر که مدیران جدید آمده‌اند، یک بار هم جعفر سمیعی را ندیده‌ام اما الان که این اتفاقات رخ داده، با من و وکیلم صحبت می‌کند. همیشه درِ اتاق سمیعی به روی من بسته بود. او به من پیام داد که فقط با احمد نوراللهی و سیدجلال حسینی صحبت می‌کند اما با من که خارجی هستم، صحبت نمی‌کند. آقای سمیعی من اینجا خارجی هستم و کشور اول من ایران نیست اما شاید من مشکلی داشته باشم که بهتر باشد حرف من را بشنوید. کی خواستید حرف‌های من را بشنوید؟ وقتی اینگونه است احساس یک بازیکن بی‌مصرف بودن به من دست می‌دهد. برانکو، کالدرون و یحیی گل‌محمدی همیشه من را خوشحال می‌کردند اما الان حالتی را به وجود آوردند که دیگر آن احساس خوشحالی وجود ندارد. الان بزرگترین خوشحالی من این است که حامد لک و سیدجلال حسینی با من تماس می‌گیرند و می‌گویند که برگرد. این یعنی من با همه بازیکنان تیم ارتباط بسیار خوبی داشتم. حرف‌های من کاملاً مشخص است اما آن کسی که از طرف باشگاه مصاحبه می‌کند، همه می‌دانند برای چه دائم مصاحبه می‌کند. من مثل کاکتوسی در ایران بودم که اگر کمی آب به این کاکتوس می‌دادند، زنده می‌ماند اما همان آب کم را هم ندادند. آقای شکوری که سابقه حضور در فدراسیون فوتبال را دارد، فقط تخریب کردن بلد است و چیزی از ساختن یاد نگرفته است. او اگر دوست دارد من برگردم، چرا دوباره علیه من مصاحبه می‌کند؟ نامه می‌نویسند که برگرد اما دوباره شکوری در تلویزیون علیه من مصاحبه می‌کند.
در یک ماه قبل چرا تصمیم قاطعی برای فسخ قرارداد اتخاد نکردی یا منتظر چه چیزی در باشگاه بودی که برگردی؟
 شما فکر می‌کنید جدا شدن از باشگاهی که ۵ سال در آن حضور داشتم، آسان است؟ به هر حال جدایی برای من سخت است اما وکیل من کارهای فسخ قرارداد را انجام می‌دهد. این تنها راهی است که من می‌توانم از کارهایی که ابراهیم شکوری کرده، فرار کنم. بارها از باشگاه خواهش کردم شکوری درباره من صحبت نکند اما باز هم او درباره من صحبت می‌کند.

Page Generated in 0.0036 sec