printlogo


کد خبر: 232139تاریخ: 1400/4/19 00:00
برزیل – آرژانتین؛ فینال کوپا آمه‌ریکا، ساعت 4:30 بامداد یکشنبه
مسی علیه نیمار

ورزشگاه ماراکانا میزبان دیداری هیجان‌انگیز خواهد بود. برزیل در خانه در فینال کوپا آمه‌ریکا، به مصاف آرژانتین می‌رود.
برزیل به دنبال دهمین قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها است و آرژانتین هم در صورت قهرمانی، به آمار 15 جام می‌رسد.
میزبان در سال 2019 قهرمان این رقابت‌ها شد و می‌خواهد امسال در خانه از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند. مردان لیونل اسکالونی هم به دنبال کسب اولین جام خود در قرن بیست و یکم هستند.
برزیل با انتظارات بالایی وارد این رقابت‌ها شد و در گروهش اول شد. آنها به این ترتیب در مرحله یک‌چهارم نهایی با شیلی بازی کردند و در حالی که 40 دقیقه ده نفره بودند، پیروز شدند. مردان تیته سپس پرو را پشت سر گذاشتند و به فینال رسیدند. برزیل در دور قبلی این رقابت‌ها که باز هم در خانه آنها برگزار شده بود، در فینال توانسته بود پرو را سه بر یک ببرد. آنها امیدوارند که این نتیجه را در فینال امسال هم تکرار کنند.
برزیل به مصاف آرژانتین می‌رود که 28 سال است قهرمان کوپا آمه‌ریکا نشده است. «لا آلبی‌سلسته» این رقابت‌ها را با تساوی آغاز کرد اما سپس با پیروزی‌های پیاپی به عنوان تیم اول صعود کرد. آرژانتین در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف اکوادور رفت و این تیم را سه بر صفر برد. آنها سپس با کلمبیا بازی کردند و دیدار سختی پیش رو داشتند. کار به ضربات پنالتی کشید ولی در نهایت این آرژانتین بود که بازی را برد.
آرژانتین به این ترتیب برای 29امین بار به فینال کوپا آمه‌ریکا رسید. آنها آخرین بار در سال 2016 به دیدار نهایی راه یافته بودند و در آن سال برابر شیلی شکست خوردند.
این تیم قدرتمند آرژانتین حالا به دنبال آن است که عملکردی بهتر از آن سال داشته باشد و 15امین قهرمانی خود در کوپا آمه‌ریکا را جشن بگیرد. در این صورت، آنها با رکورد تعداد قهرمانی‌های اروگوئه در این مسابقات برابری خواهند کرد.
 
برزیل در دیدار نهایی گابریل ژسوس را در اختیار ندارد. او به دلیل خطای بسیار خشنی که در برد مقابل شیلی انجام داد و منجر به اخراجش شد، دو جلسه از همراهی تیمش محروم شده است. به این ترتیب او دیدارهای نیمه‌نهایی و فینال را از دست داد.
البته برزیل جانشین خوبی برای ژسوس دارد. لوکاس پاکتا در هر دو بازی برزیل در مرحله حذفی، گل‌های پیروزی تیمش را به ثمر رسانده است. او پشت سر نیمار بازی خواهد کرد، که در پنج بازی در کوپا آمه‌ریکای امسال، دو گل زده و سه پاس گل داده است.
در انتهای دیگر میدان، مارکینیوش و تیاگو سیلوا در قلب خط دفاعی قرار می‌گیرند. این خط دفاعی چهارنفره، توانسته در مراحل حذفی، دروازه برزیل را بسته نگه دارد و آنها را به فینال برساند.
پشت سر این مدافعان، ادرسون در دروازه قرار خواهد گرفت. او در مراحل حذفی به آلیسون، دروازه‌بان لیورپول ترجیح داده شده است.
لیونل مسی، اسطوره آرژانتین در حالی پا به این میدان می‌گذارد که عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است. او در شش بازی در این رقابت‌ها چهار گل زده و پنج گل ساخته است. در کنار او لائوتارو مارتینس حضور می‌یابد که در هر سه بازی اخیر آرژانتین گل زده است.
لائوتارو باعث شده که سرخیو آگوئرو، مهاجم جدید بارسلونا، از ترکیب دور بماند. نیکولاس گونسالس، الخاندرو گومس و آنخل دی‌ماریا هم برای حضور در سمت چپ خط حمله سه‌نفره آرژانتین با هم رقابت می‌کنند.
خط میانی سه‌نفره آرژانتین متشکل از رودریگو دی‌پائول، لئاندرو پاردس و جیووانی لوسلسو، در این تورنمنت درخشان ظاهر شده و به نظر می‌رسد که هر سه نفر در دیدار نهایی در ترکیب حضور می‌یابند تا تعادل را به تیم آرژانتین بیاورند.
امیلیانو مارتینس، دروازه‌بان استون ویلا، در کوپا آمه‌ریکا عملکردی تماشایی داشته است و در فینال در دروازه قرار می‌گیرد. جلوتر از او، ترکیب چهارنفره خط دفاعی آرژانتین در این تورنمنت بارها عوض شده است.
منبع: Sports Mole
 

Page Generated in 0.0037 sec