printlogo


کد خبر: 217622تاریخ: 1399/8/7 00:00
اپلیکیشنی که بازیکن والنسیا راه انداخت
به ورزشکاران جوان کمک کن و پول در بیاور
در این اپ، بازیکنانی که به دنبال راهنمایی هستند، با ورزشکاران حرفه‌ای ارتباط برقرار می‌کنند و از آنها مشورت می‌گیرند

 
دانیل واس 21 سال داشت و در کنار همسر و فرزند سه‌ماهه‌شان زندگی می‌کرد که با بزرگترین چالش فوتبالش روبه‌رو شد. او که تازه چهره شده بود، از بروندبی در کشورش دانمارک به تیم پرتغالی بنفیکا فروخته شد. 
بنفیکا هم چند روز بعد او را به باشگاه فرانسوی اویان قرض داد. خانواده جوان واس خانه‌شان در دانمارک را ترک کردند و به کشور جدیدی رفتند که زبان‌شان را بلد نبودند و با هیچ‌کس هم آشنا نبودند. آنها چند روز بعد به کشور جدید دیگری رفتند.
واس که حالا برای والنسیا و تیم ملی دانمارک بازی می‌کند می‌گوید: «من در سن خیلی پایینی به خارج رفتم. آنجا والدینم دیگر نزدیک من نبودند و دوستانم هم حضور نداشتند. به نظرم اولین سالی که به خارج می‌روید، سخت‌ترین سال‌تان است.»
واس گفت خیلی خوش‌شانس بوده که تنها بازیکن دانمارکی اویان نبوده است. کریستین پولسن، هافبک باتجربه‌ای که 92 بازی ملی در کارنامه دارد و برای باشگاه‌هایی مانند شالکه، یوونتوس و لیورپول بازی کرده، در همان زمان به اویان پیوست. او واس و خانواده‌اش را تحت حمایت خود گرفت.
واس می‌گوید: «خانواده من عملاً در خانه او زندگی می‌کردیم. هر روز پیش او می‌رفتیم تا آنجا غذا صرف کنیم. کریستین مسن‌تر بود و تجربه‌های زیادی در دوران بازی داشت. از او خواستم من را نصیحت کند. او دانش زیادی از زندگی‌اش به من داد. همسر او مطالب زیادی را به همسر من یاد داد.
به نظرم آن سال به من خیلی کمک کرد تا به اینجا برسم، چون او دانش بسیار زیادی را به من منتقل کرد و کمک بزرگی برای من بود. من هرگز احساس تنهایی نکردم چون می‌دانستم که کریستین هست.»
واس حالا 31 سال دارد و دهمین سال حضور در خارج از دانمارک را سپری می‌کند. او می‌خواهد به بازیکنان جوانی که موقعیتی نظیر او پیدا می‌کنند کمک کند.
او سرمایه‌گذار پلتفرم دیجیتال اینچ بای اینچ است. هدف این پلتفرم این است که امکان پرورش را برای همه بازیکنان جوان فراهم کند. در این اپ، ورزشکاران حرفه‌ای با بازیکنانی که به دنبال راهنمایی هستند ارتباط برقرار می‌کنند. هر بازیکنی می‌تواند از آن استفاده کند، از یک بازیکن آماتور جوان که می‌خواهد بازی‌اش را بهتر سازد، تا یک ورزشکار حرفه‌ای که می‌خواهد از یک فرد مسن‌تر بپرسد که پس از بازنشستگی چه کند.
واس یکی از ورزشکارانی بود که در این اپ حضور یافت. بازیکنان زیادی از پنج لیگ بزرگ اروپا در این اپ حضور دارند و البته ورزشکاران بزرگ دیگری مانند برندگان مدال طلای المپیک هم هستند.
در این برنامه، ورزشکاران تازه‌کار با افراد کهنه‌کار تماس ویدئویی برقرار می‌کنند و درباره موضوعات مختلفی مانند بهبودی از مصدومیت، تغذیه، سلامت روان و سفر دشوار از سطح آماتور به حرفه‌ای حرف می‌زنند.
واس می‌داند که راهنمایی از سوی فردی که باتجربه است می‌تواند ارزش فوق‌العاده‌ای داشته باشد: «برای ماندن در مسیر صحیح نیاز به نصیحت دارید. بسیاری از ورزشکاران جوان برای نصیحت شنیدن به سراغ پدر و مادرشان می‌روند اما با این پلتفرم می‌توانید از فردی سؤال بپرسید که تمام این مسائل را تجربه کرده است و این واقعاً می‌تواند کمک‌ کننده باشد. اگر یک نفر در پست هافبک میانی بازی کند و بخواهد با من حرف بزند، برای او حرف‌های زیادی دارم که بگویم که چه کار کند، چطور تمرین کند، چطور غذا بخورد و چطور زندگی کند. 
اگر می‌خواهید اولین قراردادتان را امضا کنید، از یک فوتبالیست راهنمایی می‌خواهید و او می‌گوید که چه باید بکنید. 
زمانی که بازنشسته شوید، شاید بخواهید روی نیمکت بنشینید و مربی باشید. در این صورت می‌توانید با یک مربی در این اپ تماس بگیرید و بپرسید که چه کاری باید انجام دهید. 
در فوتبال، خیلی خیلی سخت است که حرفه‌ای شوید اما اگر راهنمایی‌های لازم را بشنوید، به شما بسیار کمک می‌کند. به نظرم این پلتفرم می‌تواند به افراد بسیاری کمک کند که به رویاهای‌شان برسند.»
این اپ را آندرس راندروپ، بازیکن سابق به همراه چند نفر دیگر تأسیس کرده است. راندروپ در بروندبی در کنار واس بازی کرده است. دیگر مؤسسان اپ هم راسموس برون و دانیل لارسن، دو کارآفرین هستند.
 اینچ بای اینچ از مدل فری‌میوم استفاده می‌کند، یعنی محصول اصلی به صورت رایگان است اما امکانات جانبی هزینه دارد. یکی از امکانات جانبی این است که یک اتاق تمرین دیجیتال در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد که در آن، بازیکنان جوان ویدئوهای بازی‌های خود را آپلود می‌کنند و آمارشان را ثبت می‌کنند. این سرویس 14 دلار در ماه هزینه دارد.
ورزشکاران حرفه‌ای در این پلتفرم هم تعرفه خود را برای تماس‌های ویدئویی 20 تا 30 دقیقه‌ای دارند. اینچ بای اینچ درصد اندکی از این هزینه را برای خودش برمی‌دارد و بقیه مبلغ را به جایی که ورزشکار حرفه‌ای اعلام کرده واریز می‌کند، که می‌تواند خیریه باشگاه کودکی آنها باشد، یا اینکه به حساب خود ورزشکار ریخته شود.
برون که از مدیران اپ است می‌گوید: «ما به دنبال آن هستیم که به کل اکوسیستم ارزش اضافه کنیم. کار ما این است که ورزشکاران حرفه‌ای درباره دوران ورزشی خود صحبت کنند. با مدلی که ما داریم، می‌توانیم برای استعدادهای جوان و همچنین بازیکنان حرفه‌ای، باشگاه‌ها و سازمان‌های خیریه تفاوت را رقم بزنیم.»
این شرکت برنامه دارد که از تابستان آینده در اسکاندیناوی کارش را آغاز کند و برنامه‌های آنها این است که به بازارهای دیگر هم راه پیدا کنند، از جمله آلمان و انگلیس. واس می‌گوید: «من اولین قراردادم را در 15 یا 16 سالگی امضا کردم. حالا 31 سال دارم. پس من 15 سال است که فوتبال حرفه‌ای بازی می‌کنم. به جای اینکه همه چیزهایی که تجربه کرده‌ام و همه دانشی که کسب کرده‌ام را برای خودم نگه دارم، آن را به دیگران منتقل می‌کنم. اگر یک پسر کوچک من را الگوی خود بداند و بتواند با من حرف بزند و توصیه بگیرد، من که دوست دارم او را راهنمایی کنم. به نظرم مسأله اصلی این است به افرادی که بسیار به شما کمک کرده‌اند، دِین خود را ادا کنید. انجام این کار و کمک به افراد دیگر هدف بزرگی در زندگی است. به نظرم این پلتفرم برای این است که دانشی که دارید را به افرادی که می‌خواهند منتقل کنید.»
منبع: فوربز

Page Generated in 0.0038 sec